06 lutego 2016

Moje znaczki z ptakami

Witam!

Co tam u Was? Dzisiaj chciałabym Wam pokazać moje nowe znaczkowo-ptasie zdobycze ;) Oraz polecić bardzo fajny sklep ze znaczkami.


Jak wiecie, zaczęłam niedawno zbierać znaczki, nie są to bylejakie znaczki, bo z ptakami. Zachęciłam się do ich zbierania bo chciałam sama siebie zmotywować do poszerzenia wiedzy o różnych gatunkach ptaków. A na znaczkach jest dużo ptaków nie tylko tych, które występują w Polsce i w Europie, ale też w bardzo dalekich rejonach świata, a o których mało wiem, bo nie miałam jak i gdzie zdobyć tej wiedzy - do azylu przychodzą do nas polskie ptaki, na studiach też pisałam prace - licencjacką (o krukowatych) i magistreską (o ptakach wodnych) o polskich ptakach. Jednak na świecie jest tyle wspaniałych ptaków, jeszcze piękniejszych niż w Polsce, zachwycających swoimi kolorami, zachowaniem i wieloma innymi cechami. Postaram się Wam przybliżać te gatunki/grupy ptaków  - jednocześnie prezentując Wam moją kolekcję znaczków.

 Chciałabym polecić Wam bardzo fajny sklep kolekcjonerski. Szczegóły - w linku poniżej

http://ms70.pl/

Ten sklep znajduje się w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 124, pawilon 175. Można też zamówić przez internet. Tam można kupić fajne pakiety znaczków - po 50 i 100 sztuk za 12 i 16 zł.

Ja zakupiłam takie dwa piękne pakiety
Postanowiłam też, że nie będę zbierać znaczków do zwykłego klasera. Chciałam stworzyć taki swój własny atlas/notatnik z ptakami. Mam tyle tych znaczków, że musiałam je sobie jakoś posegregować.


Nie będzie to jednak taka segregacja jak w zwykłych atlasach ptaków - nie wiem, czy ktoś z Was zwrócił uwage, ale w większości atlasach ptaków, ptaki tam są "ułożone" w pewnej kolejności tj. najpierw są opisy ptaków wodnych (perkozy, bączki, czaple, kaczki, gęsi, łabędzie itd), potem są drapieżne (szponiaste),  potem grzebiące (dawniej kuraki), potem siewkowe, gołębie itd a na końcu są wróblowe.

Ale i tak pogrupowałam sobie te znaczki tak, żeby koło siebie były gatunki spokrewnione ze sobą ;)


Powyżej mam 3 znaczki pięknych gąsek ;)

przepiękne pelikany i czaple ;)

A tak mniej więcej wygląda teraz mój notanik - dziś wkleiłam sobie wszystkie znaczki, które mam

Do niektórych zrobiłam już opisy - tak jak np nierozłączek


zaś inne - czekają w dłuuugiej kolejce na swoje opisy, tak jak np kiwi ;)


Mam też w swojej kolekcji takie słodkie pisklaczki dzięcioła, do którego polskiej nazwy jeszcze nie znalazłam - znam tylko łacińską (ze znaczka) a w internecie znalazłam jego angielską nazwę. Ale to też jest dla mnie motywacją do poszukiwania pt "jaki to dzięcioł"? ;)

albo też kolejna zagadka? Jaka to mewa? Na znaczku nawet nazwy łacińskiej nie ma, na oko wygląda jak srebrzysta, ale znaczek jest z Congo to nie wiem, czy to ta mewa. Poza tym to wcale nie musi być mewa występująca w tym kraju. Ale spróbuję dojść do tego - będę zabierać ten notatnik ze sobą np do azylu albo podczas jakichś wycieczek ptasich i będę pytać jaka to mewa ;)


A na  koniec pokażę Wam takie piękne pingwinkowe znaczki ;)Reszta znaczków - innym razem. Postaram się w następnych postach opowiedzieć Wam trochę o pingwinach. Mam też w planach papugi. W sumie nie wiem, o czym najpierw napisać? Takie są właśnie dylematy blogera :D 

15 komentarzy:

 1. Cudowne sa te znaczki. Adam być może będzie w Warszawie, to chyba go wyślę do tego sklepu hah :D! Po pociągi, jeśli będą i chyba właśnie po te ptaki :)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Mam nadzieje, że znajdzie ten sklep bo on jest daleko od centrum - na Bemowie ale warto pokonać tyle km by kupić takie piękne znaczki. Widziałam jeszcze pakiet z rybkami. ale to może kiedy indziej. ;-)

   Usuń
  2. Karolina, można zamawiać przez internet ;)

   Usuń
  3. Sylwia właśnie widziałam i się napaliłam, ale nie ma dostępnych parowozów!!! A Bemowo jest daleko od Tarchomina? Bo ja to się w ogóle nie znam xD.

   Usuń
  4. No troche tak bo Bemowo jest po lewej stronie Wisły a Tarchomin pp prawej ale też na północy Warszawy. Napisze Ci na fb jak dojechac

   Usuń
 2. Znaczki z Kuby, Kongo...nie znam się na filatelistyce, ale wydaje mi się, że to nie lada gratka dla zbieraczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama jestem mile zaskoczona tak niską ceną znaczków z tak dalekich krajòw. A jestem dopiero początkującym zbieraczem

   Usuń
 3. Śmiesznie się składa bo dzisiaj byłam w muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu i kupiłam znaczek kolekcjonerski!:D Dodatkowo postanowiłam poszerzyć zbór znaczków mojego wujka i taty i kupiłam 200 znaczków z allegro :D Zobaczymy co przyjdzie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dopiero od niedawna zachęciłam się do kolekcjonowania znaczków - to za sprawą pięknych znaczków z sowami, które zobaczyłam u siebie na poczcie głównej w Warszawie. Musiałam je kupić a potem pomyślałam - czemu nie, zacznę kolekcjonować te z ptakami. Zaczęłam szukać w internecie sklepów filatelistycznych i zobaczyłam, że jeden z nich, w Warszawie, oferuje takie piękne zestawy znaczków w niskiej cenie. 150 znaczków za niecałe 30 zł to jest dobry zakup ;) i to z całego świata te znaczki.

   Usuń
 4. Piękne są te znaczki i genialny miałaś ten pomysł na zeszyt. Weszłam na stronę tego sklepu i zakochałam się w kocim pakiecie. Interesujące są też te roślinne oraz kosmiczne. Super,że można zamówić przez Internet, ale to może jak będę w Polsce. Super,ze znaczki w danym pakiecie są tak różnorodne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też właśnie teraz sprawdziłam ten koci pakiet :) Warto je kupić, są to znaczki z całego świata, mam z bardzo dalekich krajów np Kuby, Wietnamu, krajów afrykańskich - fajnie mieć coś, chociażby znaczek,z tak dalekiego miejsca. A dla miłośników kotów czy ptaków, tak jak my, to nie lada gratka, takie pakiety. Koniecznie zamów, jak będziesz w Polsce.

   Usuń
 5. Już wspominałam, że to na prawdę super pomysł! Takie pakiety można kupić w filatelistycznych sklepach! Tak dużo znaczków! Niedługo będziesz musiała następny zeszyt zacząć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ten zeszyt mi się prawie kończy ;) Muszę jeszcze opisy zrobić do każdego gatunku i...zamówić kolejne, mam już inny fajny sklep filatelistyczny na oku w Warszawie ;) pojadę może jeszcze w lutym.

   Usuń
 6. Super kolekcja! Wśród mojej filatelistycznej kolekcji znajduje się wiele znaczków z ptakami. Ale tutaj znalazłem tylko jeden, który mam w swojej kolekcji - ten z pingwinem Kambodża.

  OdpowiedzUsuń

RODZIAŁ 11

CZĘŚĆ II – KILKA MIESIĘCY PÓŹNIEJ Rozdział 11 Tomasz i Sandra skończyli właśnie próbę do nowego przedstawienia w Teatrze Sy...