03 czerwca 2015

Dzieci i ptaki

Kochani, dzisiaj chciałabym kontynuować temat dotyczący poznawania przez dzieci świata zwierząt. Jako, że jestem miłośniczką ptaków, chciałabym dzisiaj pokazać stronę internetową, na której dzieci mogą się dowiedzieć wielu ciekawostek na temat naszych skrzydlatych przyjaciół.


Strona OTOP Junior została stworzona z myślą o najmłodszych miłośnikach ptaków. Warto, aby dziecko, które wykazuje na spacerach zainteresowanie ptakami, zajrzało nie tylko do atlasów ptaków, ale też na tą stronę.

Oto link do tej strony

http://www.otopjunior.org.pl/

Jest to strona stworzona przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) jest to organizacja zajmująca się ochroną ptaków w Polsce. OTOP jest partnerem światowej organizacji działającej na rzecz ptaków - Birdlife International http://www.birdlife.org/.

Więcej o OTOPie można poczytać pod TYM LINKIEM

I właśnie twórcy OTOPu pomyśleli również o najmłodszych miłośnikach ptaków.

Na stronie OTOPJunior dziecko znajdzie mnóstwo informacji i ciekawostek z życia ptaków.Oprócz tego są tam różnego rodzaju gry i zabawy oraz quizy, dzięki którym dziecko może poznać lub sprawdzić swoją wiedzę o ptakach.
Na tej stronie dziecko dowie się, w jaki sposób przygotować się do obserwacji ptaków, w jaki sposób można im pomagać.
Na stronie dostępne jest też forum, na którym dziecko, po zarejestrowaniu się, może dyskutować innymi dziećmi na ptasie tematy. Są tam też dostępne ptasie blogi i bogata galeria naszych skrzydlatych przyjaciół
Zachęcam do odwiedzenia OTOPJunior...nie tylko juniorów, ale także ich rodziców i dziadków :)Piękny jest świat ptaków, warto go poznać.
1 komentarz:

Jestem taka piękna

Jestem taka piękna - to tytuł jednej z ostatnich komedii, którą miałam okazję oglądać w kinie. Wybrałam się na niego jakiś czas temu. Reklam...