08 marca 2015

II LINIA METRA W WARSZAWIE - OTWARCIE

Witajcie,
Dzisiaj w końcu po wielu latach oczekiwań otwarto centralny odcinek II linii metra w Warszawie. II linia metra została otwarta dziś rano o godzinie 9.30I od razu, w pierwszy dzień, nie zabrakło chętnych na przejażdżkę metrem.


Tym bardziej,że dzisiaj każdy może przejechać się metrem za darmo...wszystkie bramki są otwarte.


Centralny odcinek II linii metra składa się z 7 stacji

fot. warszawa.gazeta.pl 

  1. Rondo Daszyńskiego
  2. Rondo ONZ
  3. Świętokrzyska 
  4. Nowy Świat/Uniwersytet
  5. Centrum Nauki Kopernik
  6. Stadion Narodowy
  7. Dworzec Wileński
Planowane dalsze stacje metra widoczne są na mapce powyżej


Na każdej stacji znajdują się Tablice, na których są zamieszone mapki i schematy, tak, aby pasażerowie nie zgubili się po drodze :)


Wielu ludzi przyszło dziś na stacje metra po to, aby zrobić zdjęcia. Szczególnie chętnie fotografowane są ściany z kolorowymi napisami nazw stacji (wg pomysłu Wojciecha Fangora). 


Więcej informacji o II linii metra warszawskiego możecie przeczytać na stronie http://www.metro.waw.pl/ii-linia-metra-109.html, natomiast o wszelkich zmianach w komunikacji miejskiej w Warszawie (zmienionej z powodu otwarcia nowej linii metra) możecie dowiedzieć się TUTAJ


1 komentarz:

  1. Będę miała przesiadkę w Wawie w drodze do Bydgoszczy na koncert Gara. Muszę z Wilanowskiej dostać się do stacji Młociny i stamtąd jade busem do Łodzi.

    OdpowiedzUsuń

Wielkanocny spacer po Warszawie

Drodzy Czytelnicy! Z okazji Świąt chciałabym złożyć Wam spokojnych, słonecznych, ciepłych i wiosennych świąt. Niech będzie to dla Was czas ...