01 grudnia 2014

Parki Warszawy - Moczydło

Zapraszam Was do odwiedzenia, razem ze mną, kolejnego pięknego parku w Warszawie - tym razem zapraszam na spacer po Moczydle :)

Park Moczydło jest położony w dzielnicy Wola między ulicami: Deotymy, Górczewską, Aleją Prymasa Tysiąclecia oraz Czorsztyńską.

mapa Moczydła/ aktywnie.mberkan.pl 

Teren Parku Moczydło ma powierzchnię 19,94 ha. Park Moczydło powstał na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Dawniej w tym miejscu znajdowały się glinianki, wysypiska i stare zabudowania. Pozostałością po nich są stawy, nad którymi wypoczywają ludzie, najczęściej mieszkańcy Woli, ale nie tylko. Park ten nosi także nazwę Górka Moczydłowska, ponieważ na terenie parku znajduje się niewielkie wzniesienie (górka), z której szczytu można podziwiać całą najbliższą okolicę. Na terenie parku znajdują się różne ciekawe obiekty, stanowiące atrakcję dla ludzi, tj: boiska sportowe, plac zabaw dla dzieci, korty tenisowe, a także basen. 

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć, które zrobiłam, będąc w tym parku. 


1 komentarz:

  1. Cudne zdjecia. Tyle żywych kolorów. Szczególnie te ptaki w wodzie. Doskonale. Masz to oko Aniu 😉

    OdpowiedzUsuń

Mój pierwszy spacer w roli przewodnika, czyli jak pokonałam lęk społeczny

Witam wszystkich bardzo serdecznie i z przyjemnością zasiadam do pisania posta na blogu :) Chciałabym Wam opowiedzieć o wczorajszym, bardzo...