29 września 2014

Życie jest muzyką :)

Czy lubicie słuchać muzyki ? Jeśli tak, to jakieś ? Co znaczy dla Was muzyka?
Pewnie ciekawi Was, czemu nadałam tytuł mojego bloga "Piosenka jest dobra na wszystko"? Bo jest! Jest dobra na wszystko. Piosenka. Czy każda piosenka? To zależy od tego jaki rodzaj piosenek preferujemy. Ja nie umiem żyć bez muzyki. Zawsze coś sobie nucę, śpiewam i słucham płyt, radia. Czasem też słucham także ciszy. Bo cisza też jest potrzebna. By się wyciszyć. Chociaż tak właściwie, to nie ma ciszy w przyrodzie. Nawet nocą. Nieustannie dobiegają do naszych uszu jakieś dźwięki. Nie tylko muzyki. Szum fal morza, szelest liści na drzewie, rozmowy ludzi ze sobą.
Wrócimy jednak do muzyki. Muzyka to taki rodzaj dźwięków, które są wydawane przez instrumenty i głos ludzki. Połączone razem dają niesamowite efekty. A te nieraz poruszają nasze serca. Czasem nie zawsze rozumiemy co ktoś śpiewa, bo piosenka jest w obcym języku. Ale po samej barwie głosu i brzmienia gitary, czy skrzypiec czy saksofonu itd możemy się domyślić o czym jest piosenka. A przecież jest też muzyka klasyczna. Instrumentalna. Gdzie same instrumenty wprowadzają nas w stan uniesienia. Uwielbiam ten stan duszy przy muzycznych uniesieniach. Najlepiej przy muzyce na żywo. Na koncertach. Kocham koncerty. Mogłabym słuchać tak cały dzień czasem pięknych wykonań.

Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora "Piosenka jest dobra na wszystko" :) Miłego słuchania życzę
https://www.youtube.com/watch?v=kkiMU6epe5w

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wielkanocny spacer po Warszawie

Drodzy Czytelnicy! Z okazji Świąt chciałabym złożyć Wam spokojnych, słonecznych, ciepłych i wiosennych świąt. Niech będzie to dla Was czas ...